Obserwatorzy

niedziela, 31 stycznia 2016

Trochę różności...

W poprzednim poście pokazywałam kominiarczyka, jeszcze w trakcie roboty. Teraz mogę pokazać w całej okazałości. Przy okazji oprawiłam też gila. Pewnie dopatrzycie jakieś nierówności w oprawie, ale to zawsze tak jest, jak się człowiek śpieszy. Trochę poprawek i będzie dobrze.
Od 1 stycznia bawię się w haftowany Sal- "Magiczne fuksje". Powiem szczerze, że poprzedni "Makowy dworek" haftowało mi się super. Ten idzie mi opornie, ale termin długi więc liczę, że przyjdzie chwila i na fuksje.
Ania po uroczystościach wynikających z przedszkolnego kalendarza teraz pisze, pisze i pisze. Przyszedł czas podsumowań, sprawozdań - półrocze.


Na koniec pochwalę się . Moja wnuczka od 1 września poszła do przedszkola, a ja poszłam na emeryturę. Z tej racji zdarzyło mi się pierwszy raz uczestniczyć w uroczystości "Dnia Babci" - jako babcia, a nie prowadząca.Dziękujemy za odwiedziny, komentarze i zapraszamy do dalszych odwiedzin.

7 komentarzy:

 1. kominiarczyk i gil śliczne, fuksje zapowiadają się wspaniale

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie próżnujesz. Sporo się dzieje i co najważniejsze wszystko na bieżąco trafia w ramki :-)
  A Natasza tak szybko rośnie, już scena, już wierszyki i taniec.....jak ten czas leci.
  Co do fuksji, mam podobnie, jeszcze mnie nie ciągnie.

  OdpowiedzUsuń
 3. Nieco spóźniona, ale jestem i komentuję. Kominiarczyk i gil świetnie oprawione, ja tam nie widzę niedociągnięć, ale te wiadomo są widoczne z bliska, więc nie przejmuj się, dojdziesz do wprawy i w tym temacie.
  Gratulacje dla wnusi, która już na scenie stawia swoje pierwsze kroki, a Ty jako Babcia-emerytka zasiliłaś to szacowne grono.
  Sal z fuksjami, oj mam go w planach, tylko kiedy zacznę, tego nie wie nikt, nawet ja. Twój powolutku rośnie i do końca roku pewnie go skończysz, bo hafcik zapowiada się cudnie. Na jakiej kanwie go robisz, bo pisałaś, że przechodzisz na drobniejszą, a tu nic nie wspomniałaś.)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Od dawna haftuję na kanwie 14. Fuksje to jeszcze 14 - stka.Teraz chcę przejść na drobniejszą ponieważ tamta się kończy, a zapas jest drobniejszej. Nawet nie wiem jak ją określić.

   Usuń
  2. Natasza jest druga od naszej prawej. bużkę ma tak szeroko otwartą, bo wtedy dzieci śpiewały " Babciu, droga Babciu....

   Usuń
  3. Iwonko kanwa jest do policzenia, sprawdź sobie ile krateczek "x" wchodzi na 1cm, lub na 10cm bieżących i wtedy określisz jej rozmiar , podaję Ci przydatnego linka w tej sprawie:
   http://haftowane.blogspot.com/2008/09/rozmiary-kanwy.html
   możesz sobie poczytać.)

   Usuń
 4. Jakie ładne! Kominiarczyk jest bombowy.:)

  OdpowiedzUsuń